Jak použít vykuřovadla?

28.01.2023

Lákají Tě taje vykuřování, ale nevíš, jak na to?

Chtěla bys vyzkoušet účinky kouře vzácných bylin a pryskyřic?

Jen pořád nevíš, jak vykuřovadla použít?


Vykuřování je starý rituál, který využívá očistné síly kouře ze zahřívání vzácných bylin, dřev nebo pryskyřic. Vykuřovadla se používala napříč kulturami a časovými vektory. Zejména v našem vesmíru je kouř coby element vzduchu velmi účinný a snadno proniká od nejnižších do vyšších vrstev kosmickou architekturou.

Vykuřovací svazky

Základní variantou jsou vykuřovací dřívka nebo svazky. Jednoduše stačí dřívko nebo svazek zapálit, nechat chvilku rozhořet a následně sfouknout. Kouř z nich se line prostorem a očišťuje ho i Tebe od všech negativních energií. Představují základní surovou sílu byliny a čistého kouře. Působí zejména na nižších astrálních rovinách a účinně je očišťují. 

 Vykuřovací směsi

Vykuřovací směsi jsou pokročilou formou vykuřování. Jejich působení je komplexnější a má vyšší frekvenci. Ty mé jsou míchané ručně z pečlivě vybraných surovin nejvyšší kvality tak, aby účinky jednotlivých ingrediencí působily ve vzájemné harmonii a se stejným záměrem. Aby se podpořily a doplnily takovým způsobem, aby očistná esence působila na úrovni hmoty, duše i nadduše. Jsou tak oproti svazkům mnohem účinnější a silnější. 


Vykuřovací směsi můžeš použít třemi způsoby:

V aromalampě

Zahřívání směsí v aromalampě je nejslabším způsobem použití. Směs nepřijde do přímého kontaktu se zdrojem ohně a tak jen pozvolna uvolňuje očistné esence a energie ve formě vůně. Je to skvělý způsob jak s vykuřovací směsí začít. Účinky jsou velmi jemné a něžné. Na úrovni hmoty si užiješ vůni a očistná esence působí zejména na vyšších úrovních duše a nadduše. Je to skvělý způsob pro každodenní použití k provonění a harmonizaci prostoru nebo naopak do meditace k vyladění na vyšší identity a úrovně vnímání. Vůně v meditaci vytváří most do vyšších úrovní Bytí.

Vykuřovací pícka

Vykuřovací pícka je můj osobní favorit. Kombinuje vůni a kouř. Zachová vysokou frekvenci a přitom využije i sílu kouře. Co to ta pícka je? Podobá se aromalampě, ale místo misky má nahoře sítko, skrze které má vykuřovadlo bližší kontakt s ohněm ze svíčky. Díky tomu se směs zahřívá mnohem více a lehce doutná. Síla vykuřovadla je mnohem vyšší oproti aromalampě, ale zachovává si vysokou esenci, díky které může působit do vyšších sfér našeho Bytí. Je vhodná i na každodenní použití. Zároveň je ale skvělá i na vědomou práci na seberozvoji v meditaci nebo při terapeutických sezeních, kdy něžně ale účinně předkládá a odhaluje příčiny stavů či bloky ve Tvém vědomí a pomáhá Ti je zpracovat. Mnoho z nás může mít na její použití staré vzpomínky.

Vykuřování na uhlíku

Uhlík má ve vykuřování z pohledu histroie Země nejdelší tradici. Používá se v různých kulturách při obřadech a rituálech a je nejsilnější formou vykuřování. K použití uhlíku potřebuješ nehořlavou misku s tepelným izolantem (pískem nebo solí). Na písek dáš zapálený uhlík a přímo na nej nasypeš směs, která tak přímo doutná a vydává kouř. Podobně je možné použít i kadidelnici, kdy uhlík místo do misky položíš na horní mřížku. Působí velmi rychle a velmi silně. Zároveň je ale také velmi nekompromisní. Je skvělý na počáteční či hlubší očistu energeticky zanesených prostor nebo na pomoc s tématy, kde je třeba rychle zakročit nebo se posunout vpřed. Směs díky doutnání a kouři působí zejména v astrální rovině. Rychle a obratně. Se stejnou rychlostí a silnou Ti však ukáže, kde byl problém či co je třeba zpracovat. Z toho důvodu doporučuji uhlík používat pouze jednou za čas a dát si možnost vše zpracovat před dalším pálením.


Chceš se poradit, co je pro tebe nejvhodnější? Napiš mi na Instagram.

Nebo si rovnou vyber svou směs a vrhni se na kouzlo vykuřování.